אימון אישי לילדים ונוער -

המדריך המלא 2020

picture-two-friends-standing-each-other.

במידה ואתם תוהים האם אימון אישי מתאים לילדים ובני נוער, התשובה היא כן.

מדריך זה יגלה כיצד עובד אימון אישי עם ילדים ובני נוער, למה אתם יכולים לצפות ממנו ולמה זה יכול להיות הזדמנות אדירה!

כמאמן אישי בעל ניסיון שעבד עם ילדים ובני נוער בגילאים ורקעים רבים ושונים, אני נרגש לשתף אתכם בידע זה.

אז בואו נתחיל להיכנס לעולם האימון אישי לילדים ונוער:

מהו מאמן אישי לילדים ונוער?

מאמן אישי מסייע לבני הנוער לקבל החלטות חשובות ולגלות את המקומות הפנימיים בחיים שלהם שיעשו אותם מאושרים. הוא גם עוזר לבני הנוער בפיתוח כישורי חיים מרכזיים, כמו ביטחון, אותנטיות, תקשורת יעילה, מנהיגות, הגדרת יעדים, ניהול רגשות, ניהול זמן, ומיומנויות חברתיות.

אני מקווה שאתם מסכימים שילדים ובני הנוער ירוויחו מפיתוח מיומנויות כאלה בזמן שהם חווים את גיל ההתבגרות ובטח שזה יעזור להם לקבל כלים ומיומנויות לקראת חייהם הבוגרים.

למה ילדים ובני נוער יכולים לצפות מאימון אישי ?

אימון אישי לילדים ובני נוער הוא גמיש ביותר. התהליך האימוני מוכתב על ידי מה שהם מרגישים שהם צריכים עזרה בו, הם הופכים להיות המאמנים של עצמם ולנהל את התהליך.

כמאמן אישי הוכשרתי לשאול את סוגי השאלות שיכוונו את המתבגרים למקום שהם מתמודדים איתו ולהבין איך הם יכולים לעזור לעצמם להתקדם.

אימון אישי, ידוע כמסייע לילדים ובני נוער (ולכל אדם) להחליט על הצעדים הבאים שהם רוצים לעשות במהלך חייהם. יותר מזה, אם הם מתמודדים עם קשיים בבית הספר, מאמן אישי יכול לעזור להם לשפר את המיקוד, הארגון, ניהול הזמן, התקשורת עם ההורים והמורים, לחזק את המיומנויות החברתיות ולפתח את המנהיגות שלהם.

מאמן אישי מקצועי גם מסייע לילדים ובני נוער להתמודד עם סוגיות בחייהם האישיים, אולי על ידי לימוד כישורי חיים כולל ניהול מתח ושליטה בכעסים, הערכה עצמית, מוטיבציה פנימית ומודעות עצמית.

שיטות אימון לילדים ובני נוער

ראשית, חשוב להבין כי אימון אישי הוא אינו טיפול פסיכולוגי, תפקיד הורי, הדרכה או כל טיפול אחר. רוב השיטות לאימון בני הנוער הן דומות, בשל ההכשרה שעובר כל מאמן אישי, הדבר היחדי שמבדיל הוא מודל האימון אותו רכש כל מאמן אישי שמהווה בסיס לתהליך האימוני.

חשוב שהורים יבינו כי אימון אישי לבני נוער אינו אומר לבני נוער מה לעשות. מאמן אישי רק יעודד את המתאמנים לגלות בעצמם את הפתרונות הטובים ביותר לקשיים איתם מתמודדים ויכווין היכן שעולה צורך. מאמן אישי שרכש הכשרה ספציפית לבני נוער, לומד לעשות זאת ביעילות.

השיטות שמאפשרות לילדים ובני נוער להיפתח ולשתף פעולה כוללות לרוב: שאילת שאלות, קלפים, כתיבה אסוציאטיבית, דמיון מודרך, שיקופים, דוגמאות מחיי היומיום, משחקי תפקידים, משחקים וכיו"ב.

מאמן אישי לבני נוער עוזר לילד/ה ללמוד טכניקות מועילות ללמידה, לניהול זמן, לתקשר עם הסביבה, לפרש סיטואציות, לנהל את הרגשות, לקבל החלטות נכונות וכיו"ב.

האם קיים דבר כזה אימון מקוון?

מפגשי אימון אישי יכולים להתקיים אחד על אחד באופן פרונטלי וגם באמצעות טלפון, תוכנות מקוונות כמו זום, סקייפ או וואטסאפ.

אחד המקומות הטובים ביותר למצוא מאמן לילדים ובני נוער הוא באתר: www.carepoint.co.il

היתרונות של תהליך אימוני אונליין הם שלעתים קרובות זה נוח יותר מבחינה לוגיסטית וגיאוגרפית. עם זאת, אימון פרונטלי (פנים אל פנים), לעיתים קרובות קל יותר עבור המאמן לבנות מערכת יחסים חזקה ומרתקת יותר עם הילד/ה. על אף שמאמן אישי בעל ניסיון באימון מקוון, ישפיע באותו אופן בדומה לאימון פרונטלי.

אורך המפגשים מתקיימים בדרך כלל בין 45 דקות לשעה (הרבה מזה תלוי גיל ויכולות הקשב והריכוז של הילד/ה).

יתרונות האימון אישי לילדים ובני נוער

אמנם חלק מההורים עשויים להרגיש שהם הפתרון לילדים שלהם כדי להתמודד ולהתגבר על הקשיים, המכשולים והמאבקים האישיים שלהם. לעיתים הורים דורשים ומצפים מהילדים שלהם יותר ממה שמסוגלים או מאמינים. והאמת היא לעיתים קרובות עולות מגבלות והתמודדויות שהורה אינו יוכל להשפיע כמו דמות חיצונית מקצועית.

לעיתים, ישנם נושאים רבים שמתבגרים חשים כי עליהם לשמור בבטן מפני אחד ההורים או שניהם. לרוב זה נובע מחשש לשיפוטיות, ביקורתיות או עונש על כך ששיתפו על עצמם, אמרו את האמת או את מה שחושבים. במקרים רבים, הילד/ה מרגיש ומאמין כי ההורה לא יקשיב לו או יקבל אותו כמו שהוא.   

לעתים רחוקות זה מועיל שבני נוער שומרים את הבעיות שלהם לעצמם ולא מתמודדים. כמעט תמיד עדיף להם להיעזר בדמות בוגרת ומשמעותית שהם יכולים לסמוך עליה. זהו היתרון המרכזי בהעסקת מאמן אישי בגיל ההתבגרות.

השיחות בין המאמן אישי למתאמנים נשמרות בסודיות מוחלטת. יתרה מכך, בהכשרה המקצועית מלמדים מאמנים כיצד לבנות יחסי אמון עם המתבגרים. כמו כן, מאמן אישי לבני נוער מודע לחובת הדיווח לגורמים הרלוונטיים אשר חלה עליו על פי חוק.

בעולם אוטופי, הורים עשויים לאחל שילדיהם יוכלו להיפתח בפניהם, להקשיב להם ולקחת אחריות בכל דבר – ושבנוסף יהיה להם את הפתרון המושלם לכל בעיה. אולם במציאות, לעתים המתבגר מעדיף לחלוק את הבעיות שלו עם צד שלישי מהימן, במיוחד כאשר אותו אדם הוכשר להתמודד עם אותן בעיות.

איך לבחור את מאמן אישי לילד/ה שלך?

כמובן, עליכם להשוות מחירים, לוודא על ההכשרה והניסיון של המאמן. עם זאת, הדבר המרכזי ביותר מעבר לאלה, הוא הקשר והאמון שהילד/ה יוצר/ת עם המאמן.

עליכם לשתף את ילדכם בתהליך הבחירה. ברוב המקרים, המאמן ייפגש עם ההורים למפגש היכרות לפני שיוחלט לגבי התחלת התהליך האימוני.

למרות שמאמן אישי הוכשר להתמודד עם התנגדויות ואדישות, יש סיכוי רב יותר שהאימון יהיה אפקטיבי אם ילדכם ישתף פעולה מרצונו ובאופן אמיתי ירצה לעבור תהליך העצמה ושינוי. כמו כן, לרוב עדיף לבחור במאמן אישי שהילד/ה מרגיש/ה בטוח/ה, סומך/ת ומתלהב/ת לעבוד איתו.

מחירי אימון לנוער

בדרך כלל ניתן לצפות לשלם בין 150 ₪ - 400 ₪  לשעת מפגש אימוני עבור ילדים ונוער.

זה יכול להיות גבוה יותר או נמוך יותר בהתאם לניסיון ולהכשרה של המאמן ו / או לביקוש של שירותיו.

עליכם לבדוק מה יקבל ילדכם במסגרת התהליך האימוני ואת זמינותו של המאמן בכלים המתאימים, מייל, טלפון ו/ או שירות הודעות.

אני מקווה שהצלחת להשיג את המידע הדרוש לך לגבי יתרונות אימון אישי לילדים ונוער.

אם בחרתם במאמן אישי טוב, אני בטוח שילדכם יזכו במספר כישורי חיים שהם לא ילמדו בבית הספר.

 

ובכל זאת, אם יש לך שאלות נוספות לגבי סוג זה של אימון, אל תהסס ליצור קשר.

כמאמן אישי ומנחה לילדים ובני נוער, אשמח לעזור לך.